Z niemałą ekscytacją czekaliśmy na ślub Patrycji i Piotra, po raz pierwszy bowiem mieliśmy fotografować w kościele św. Dominika na Służewie w Warszawie.

Ślub i wesele w stylu industrialnym

Ślub Patrycji i Piotra był inny niż śluby, które mieliśmy okazję do tej pory fotografować. Co było w nim takiego szczególnego? Dla nas na pewno to, że Patrycja i Piotr organizując swój ślub i przyjęcie weselne postanowili odejść od oczywistych, modnych obecnie trendów ślubno weselnych. Nie było więc stylu boho, vintage ani klasycznej elegancji. Jeżeli koniecznie chcieć szukać szufladki dla nazwania wybranego przez nich motywu przewodniego, to byłby to styl industrialny.

Dominowała zatem surowość. Podświetlone głównie betonowe ściany, stoły ozdobione niewielką ilością kwiatów i zieleni. Elementem wyróżniającym ten styl jest oświetlenie: wszechobecne świece i wiszące żarówki. Z kolei dodatki to przede wszystkim metalowe i miedziane elementy. Ważne, aby zachować minimalizm w kompozycjach.

Wybrany przez Młodych motyw konsekwntnie przejawiał się zarówno w kościele jak i na sali weselnej.

Ślub u dominikanów w Warszawie

Kościół św. Dominika na Służewie w Warszawie to kościół niezwykły – uważany za jedną z najlepszych budowli sakranlnych wzniesionych w Polsce w drugiej połowie XX wieku. Zaprojektowana przez Władysława Pieńkowskiego budowla inspirowana stylem gotyckim, jednocześnie o prostym, surowym, pozbawionym zbędnych dekoracji wnętrzu, po którego żelbetowych żebrach dyskretnie ślizga się światło. Marzenie ale także i wyzwanie dla fotografa, w nas wzbudzające także niepokojące, niekoniecznie religijne skojarzenia.

Wesele w restauracji Pół na Pół

Klimatyczne wnętrza restauracji Pół na Pół (dawnej prochowni XIX-wiecznego carskiego fortu) indealnie wpasowały się w industrialny motyw ślubu Patrycji i Piotra. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Obejrzyjcie także sesję ślubną Patrycji i Piotra w opuszczonej szklarni.