“Jesień jest drugą wiosną, gdzie każdy liść staje się kwiatem.”

–  A. Camus

Jesień to także doskonały czas na sesję ślubną! Jeżeli rozważacie właśnie tę porę roku na swoją sesję, to chętnie podamy Wam kilka argumentów przemawiających za taką decyzją:

  1. Zdjęcia wykonane jesienią charakteryzują się ciepłą dominantą złotych, żółtych, a nawet czerwonych tonów, co daje niepowtarzalny i spektakularny efekt, właściwie nie do osiągnięcia o żadnej innej porze roku.
  2. Ogromnym atutem jesiennych sesji ślubnych jest łagodne światło modelowane przez nisko świecące słońce. Tak zwane złote godziny, czyli momenty tuż przed zachodem słońca, zaczynają się o wiele wcześniej. Skutkiem tego jest niesamowity efekt podświetlenia ciepłym światłem sylwetek fotografowanych osób, co możecie zaobserwować na zdjęciach poniżej.
  3. Sesja ślubna jesienią to niższe niż latem temperatury, a więc dużo bardziej komfortowe warunki robienia zdjęć i przede wszystkim pozowania. Zwłaszcza dla Panów przyodzianych przecież w garnitury.
  4. Dla niecierpliwych – sesja jesienią trwa zwykle krócej. Słońce zachodzi dużo szybciej niż latem, nie ma więc czasu na marudzenie, bo zanim się człowiek obejrzy jest już po zachodzie słońca i można wracać do domu.

Jesień właśnie wybrali na swoją wymarzoną sesję ślubną Marta i Łukasz. Spotkaliśmy się w parku Arkadia pod Łowiczem – w miejscu, nie bez przyczyny, chętnie wybieranym przez Młode Pary. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista – to po prostu bardzo fotogeniczne miejsce, w którym sesje udają się znakomicie o każdej porze roku. Na względnie niedużym obszarze mamy dość różnorodne plenery zdjęciowe. Niby jest to park, ale nie uporządkowany na wzór angielski, a utrzymany w estetyce ogrodu romantycznego. Jest tam porośnięty wysoką trzciną staw, jak również antyczne budowle, np. świątynia Diany. Trafimy tam także na akwedukt oraz Domek Gotycki ,,mieszkanie rycerza”. Wszystko to tworzy nieco bajkową, romantyczną i zarazem tajemniczą atmosferę.

Dla tych, którzy rozważają sesję w Arkadii mamy też istotną informację – od roku 2019 r. na terenie parku obowiązuje dodatkowa opłata za sesje ślubne. Szczegóły znajdziecie tutaj.